Yeni Bir Üslup”Esra Arslangilay ile Sarı Kağıtlarda Çizgi-Foto”

23 Aralık 2012

Sanat ;özenle ve emek harcayarak yaptığımız herşeydir aslında…İçten gelen duygular ile en önemliside icra ettiğimizde mutlu olabildiğimiz ve fazlaca emek sarfedilerek yapılan herşey kişiye özel değer taşır. Fotoğraf çekimleride bunlardan bitanesi.Her insanın bakış açısına göre yakalanan kareler,dondurulan anlar ,kişinin herşeye değer kattığının göstergesidir.Esra Arslangilay da yakalanan karelere durdurulan anlara değer katanlardan.
Çok farklı bir üslubu olan Esra Arslangilay hem fotoğraf hemde çizimi bir arada kullanabilen nadir kişilerden. Amatörce başladığı fotoğraf çekimi ve ilkokul sıralarından beri çizime olan merakını bir harman halinde sunum yapan çizgi-fotoğraf sanatçısı olarak belkide ilklerden.
Özellikle çizimlerini sarı kağıtlarda sunuyor ve buda yaptığı sanata ayrı bir güzellik katıyor. Çizimlerin nasıl yapıldığını soran meraklılarınada www.esraarslangilay.com blogunda şu şekilde açıklama yapmış kendisi ; “Özel çizimlerim 3 asamadan oluşuyor.
1-çizime uygun fotoğrafın çizimi bizzat el ile çizilir ve fotografı çekilir.
2- fotografı çekilen çizimi pcde boyanır.
3.Boyanmıs çizimi fotoğraf ile pc ortamında birlestirilir.
Aslında siz fotoğrafla çizgilerin nasıl birebir oldugu konusunda bilgilenmek istiyorsunuz :) Bende bir çizim için bir günümü harcıyorum diyor,tesekkürlerimi sunuyorum…”
Sarı kağıtları her şekilde kullanıyor Esra Arslangilay ,yaptığı kitap ayraçları,mesaj içerikli çizimleri bunlardan bir kaçtanesi.Hadisler ilede  çizim kitabı çıkarma isteği olan sanatçı kişilere özel çekimleri sarı kağıt çizimleri ile birleştirerek şahsına münhasır sunumlar gerçekleştiriyor.
Sizde kendinize özel bir sarı kağıdınızın olmasını istiyorsanız Esra Arslangilay’ın çizimlerine bir göz atmayı unutmayın …

Bir Yorum

  1. zeynep

    26 Ocak 2013 at 21:01

    beğendim de yeterli değil :)

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>