Uzun Etek Modelleri İle Tesettürde Moda Trendi: Gönül Kolat

22 Ağustos 2012

Tesettür giyimde son zamanların en tercih edilen alanı özel tasarımlar. Ve tesettür moda – tasarım diyince akla gelen ilk isim Gönül KolatDesignology…

Gönül Kolat,  meslek lisesi moda tasarımdan mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Tekstil Bölümünüde birincilikle bitirdi. Sevdiği ve huzur bulduğu ilgi alanında tercihini yaparak eğitimini tamamlayan tasarımcı iş hayatına aile şirketinde ev tekstil ürünleri tasarlayarak başladı. Aynı zamanda  moda ve tasarım alanında sürekli kendini geliştirecek aktiflik içinde yer alarak , yeniliklerin takibinde bulunarak mesleğinde donanıma sahip olmayı kendine prensip edindi. Asıl olmak istediği yerde değildi, aile şirketinde yapmak  istediği tasarımları sunamıyordu ve bu onu zamanla sosyal medyada daha çok vakit geçirmeye sevketti. İlk olarak takı tasarımlarını sosyal medyada paylaşımda bulunan Gönül Kolat zamanla tasarladığı kıyafetleride paylaşmaya başladı.Ve gün geçtikçe beğenilen tasarımlarına  bir gün takipçilerinden birisinin tesettürlü kıyafet tasarımı talep etmesi ile tesettür giyim tasarımları eklenmeye başladı. Böylece sosyal medyada beğeni toplayarak  müşterilerine tesettür online alışveriş  imkanı sundu.

Sadece bir bilgisayarım ve parlak fikirlerim vardı diyen tasarımcının artık tesettür giyim denince bir Gönül Kolat Designology ismi ve milyonlarca hayran kitlesi var…Tesettür giyimde sunduğu bir çok koleksiyon ile  tesettür modasında oldukça beğenilen tasarımlara imza attı. Son zamanların en trend etek modellerinden tütü eteklerin fikride kendisine ait.

Bunun dışında uzun etek modellerinde de oldukça fazla seçenek sunan tasarımcı, hem kumaş seçiminde hem rengi hem modelinde olsun ince eleyip sık dokuyan birisi. Kloş etek modelleri de en az tütü etekleri kadar gözde ürünlerinden .

Moda diye herşeyin giyilmesinden yana değil , kişinin daha çok kendi vücudunu iyi tanıyıp ona göre giyinmesini öneriyor. Sonuçta ücret ödeyerek aldığınız kıyafetinizin sizi güzel göstermesini istersiniz ve kusursuz vücutta yok gibidir. İşte kendine uygun kıyafeti bulup alan kişiler bu kusurlarını kapatabilirler. Uzun etek modellerinden mesela maksi ve kloşlar ile boyu daha uzun göstermek mümkün yada tütü eteklerle zayıf olan bir kişi bu özelliğini kamufle edebilir. Kişiye özel tasarımlarında tüm bu ayrıntıları kullanmaya ve tasarladığı kıyafetlerde kişinin kendini rahat ve huzurlu hissetmesine önem veriyor. Renk seçiminde de oldukça seçici davranmasının nedeni her kişinin muhakkak onu yansıtan bir renginin olduğuna inanması .Ve moda olan her rengin kullanılmasından yana değil, kişilerin önce kendisine yakışıyormu diye bakıp sonra kullanmasını tavsiye ediyor. Kendi favori rengininde fuşya olduğunu belirten tasarımcı desenlerde ise kelebek, kalp ve fiyonkları kullanmayı seviyor.


Tesettür online alışverişten sonra artık kendi fiziksel butiğinde özel, farklı ve özgün tasarımlarından oluşan koleksiyonlarını sunmakta.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>