Takı Tasarımında “Huruf-u Aşk”

21 Mart 2012

Takı tasarımcısı Yeliz Koçer’in “Aşkın Harfleri Takı Sergisi” Sultanahmet’teki İstanbul Tasarım Merkezinde sergilendi.
Uzun süredir Arap harflerinin gizemini araştıran tasarımcı sekiz aylık bir çalışmanın ardından “Huruf-u Aşk” adını verdiği koleksiyonu sergiye açtı. Kendini en çok mim harfine yakın görüyor tasarımcı Yeliz Koçer.
Her harfin ayrı bir hikayesi var ; Mim anne gibidir , merhametin şefkatin mürekkebe dönüşmüş hali..Vav mütevaziliği, secdedeki kulu anımsatır mı?Vav şeklinde doğan insan zamanla elif gibimi doğrulur?..
Sergide arapça harfler ile birlikte bazı arapça kelimelrinde tasarımı var; “Hiç”, “Aşk” ve “Hu” lafzı. Yeliz Koçer’in diğer tasarımlarını görmek istiyorsanız eğer sitesini ziyaret edebilir ve istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.
Bu tasarımların tesettür giyimde aksesuar olarak çok önemli yer tutacağından eminiz.Çünkü tesettür modasında kadınların stilini ortaya koyacak en önemli aksesuraları eşarptan sonra takılarıdır.
Sizde kendinize en yakın hissettiğiniz harfi üzerinizde bir tasarım harikası aksesuar olarak taşımaya ne dersiniz!..

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>