Gönül Kolat ile Şık Giyinmenin İncelikleri

02 Ocak 2015

Tesettür giyim sektöründe sosyal medyayı en aktif şekilde kullanarak bu mecrada ilk satışlara başlayan isimlerden biri de Gönül Kolat . Facebook, instagram ve diğer tüm sosyal medyadaki  biz takipçileri ile içten, samimi, sıcakkanlı muhabbeti onun belkide bu kadar sevilme sebeplerinin başında geliyor.

Özel günlerin kıyafet telaşına girdiğimiz o anlarda hepimiz gibi çoğu tesettürlü bayanın eminim aklına gelen ilk isimlerdendir. Çünkü kendi modasını kendi belirleyenlerin en gözde tercihlerinden Gönül Kolat tasarımları tesettür giyim koleksiyonlarıyla geniş bir ürün yelpazesine sahip. İşte yazımızda bu geniş kolaksiyonun 2014-2015 tasarımlarına yer vereceğiz.

İlk tasarımlarından bugüne kadar geçen zaman içerisinde oldukça yol kateden tasarımcı, özellikle tesettür giyim alanında  daha fazla çeşitte üretim yaptı.Bunda galiba tesettürlü giyinmeye başlamasınında etkisi büyük olsa gerek. Tasarladığı her ürünü kombinledi  kendi üzerinde  fotoğrafını çekti ve sosyal medyada takipçileri ile paylaştı. Takipçilerinin fikir  ve beğenilerine önem vermesi de, samimiyetini birkez daha ortaya koydu.

Başkalarının küçük gördüğü önemsemediği her şey, yani detaylar benim için çok önemlidir diyen Gönül Kolat bunu tasarımlarınada yansıttı. Bir kişinin vücudunu tanıyıp ona göre giyinmesinden yana. Mesela kişinin neresinde bir kusuru varsa giydiği kıyafet ile onu örtmeli, giyilen kıyafet kişiyi daha güzel göstermek için alınır diyen Gönül Kolat’ ın tüm tasarımlarında bu fikrin etkisini görürüz. Her vücut tipine  uygun kıyafeti butik ve bayilerinde bulmak mümkün. Aynı zamanda internet üzerinden satışı da daha kurumsala taşıyarak online alışverişede başlamıştır.

Her koleksiyonunda mutlaka fuşya ve vişne çürüğü rengine yer vermiştir. Sezon koleksiyonundada kaban dahil her parçada muhakkak bu renkleri kullanmayı bir vazgeçilmez haline getirmiştir.Osmanlı serisi tesettür elbise ve tunik modellerinde de fuşyayla vişne çürüğü,mürdüm rengin ihtişamını kullanmayı ihmal etmemiştir.Herşeyin ilk ve farklı olmasını isteyen Gönül Kolat bu yüzden taklit olayını hiç sevmem diyor, ve Türkiye’den kimseyi takip etmediğini dünyaca ünlü modacıları takip ettiğini belirtiyor .Zaten modanında yurtdışında belirlendiğini dile getirerek bunu Türkiye’yede ilk getirenin kendisi olmasını istiyor.

Yalnız tesettür giyim modası olmaz böyle adlandıramayız diyor. Çünkü modanın bir sınırı yok ve sürekli değişim gerektiriyor. Tesettürün ise sınırları belli, moda dediğimiz kavram ile zıt.Bunun için modadan esinlenerek ancak insanlar kendi stillerini oluşturabilir, özellikle tesettürlü hanımlar moda olan bir rengi, aksesuarı vs. tesettürün sınırlarına uyacak şekilde kullanabilirler diyor. Yani tesettür giyimi modaya değil modayı tesettüre uyarlamak gerektiğini belirtiyor.

Özellikle son tasarımlarındaki tesettür elbise modelleri  etek boyu uzunluğu, kloşluğu, kol manşet modeli, kapalı ve rahat kullanımlı yaka modeli ile tam tesettür sınırları içerisinde.Bu sezon en çok kullandığı modellerden biride yarasa kol bluzlar ve kalem etekler.

Tabi birde Gönül Hanımın özel hayatı var :) buda en az tasarımları kadar sevenleri tarafından takip ediliyor. Özel hayatıylada örnek alınan bir tasarımcı. Düğününde giydiği gelinlik olsun, söz, nişan merasimlerindeki ayrıntılar ve tabi anne adayı olarak paylaşımları. Hamileliği boyunca  giydiği kıyafetler olsun doğumdan sonra çocuk bakımı ile ilgili paylaşımları olsun hanımların sıkı takibinde.

Özellikle anne-kız kombinleri şimdiden trend olmuş durumda. Bebek mevlütlerinde, yaş partilerinde, özel davetlerde hatta günlük hayatta dahil Gönül Kolat’ ın tasarladığı her konsepte uygun anne-kız kombinleri  tercih edilmekte.

Gönül Kolat ürünleri ; mezuniyet, söz, nişan, düğün vb özel davetlerinizde  ışıldamanızı sağlayacak tesettür elbise modelleriyle dolabınızın vazgeçilmez parçaları arasına girecek. Siz de Gönül Kolat’ın büyüsünü yaşamak isterseniz yeni sezon ürünlerine göz atmayı unutmayın ;)

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>