Hayatımızda belkide en büyük ve en önemli yeri olan başlangıçlardan birtanesi ; aile kurmak olsa gerek . Ve aile kurmak sanıldığı kadarda kolay bir mevzu değil. Manevi kurulumlar sevgi, saygı vs. tabiki en meşakkatli yönleri, fakat birde bunun merasimler kısmı yok mu ! Söz kesmek, nişan takmak, kına yakmak ve işte o en beklenen an nikah kıymak. Yani düğün günü. İşte tüm o yorucu fakat tatlı telaşların yanında en son nokta olan o düğün anı Yok mu ! O an için yapılan tüm düğün hazırlıklari bir yana ,birisi için bütün herşeyden mühim olan Bir şey var ki ! Asla onsuz olmaz… Bu birisi kim mi ? Peki bu en önemli olan ve asla olmazsa olmaz şey ne mi? Tabiki Gelin ve Gelinlik :)

tesetturlu_gelin_44

 

Gelindeki telaş, heyecan, sevinç, şaşkınlık vs. tüm duygulardan bir tutam kimsede olmadığı kadar çoktur. Eyvah düğünümüze cok az kaldı gelinligimi hala seçemedim :( Gelinlik kuyruğu uzun mu olsun kısa mı olsun ? En kabarık gelinlik benimki mi olsa ? Tafta mı olsun saten mi olsun ? Fransız danteli mi kullansam güpür mü hâlâ karar veremedim! gibi milyonlarca soru uçuşur gelinin kafasında.

tesetturlu_gelinlik_modelleri_2012

 

Aslında çokta haklılar, düğünde en olmazsa olmaz gelindir. Ve en çok dikkatlerin üzerinde olduğu incelendiği de tabiki gelinliktir. Özellikle tesettürlü gelinler tesettürlü gelinlik modelleri bulmakta zorlanıyor. Genellikle özel dikim, tesettürlü gelinlik tasarımlarını yani moda evlerini tercih eden gelinler bunun yanı sıra kapalı gelinlik modellerini bulmak içinde internetten yararlanıyorlar. Beğendikleri tesettürlü gelin resimlerini moda evlerine sunup taleplerini böylece daha rahat anlatmış oluyorlar. Gelinliğinde drape mi tercih edicekler, fransız dantel mi güpür mü, kumaşında saten mi tafta mı?

tesetturlu_gelinlik_modelleri_2012_0
Gelinligin kol kısmı nasıl olsun, manşetleri 2012 ye uygun geniş mi olsun, türbanı nasıl bir model olsun? Tüm bunları kararlaştırmak  gelinin beğenisine kalmış. Türbanlı gelinlik modellerinde 2011-2012 özellikle beyaz rengin dışında ekru ve krem, kırık beyaz kullanılıyor. Bunun dışında tesettürlü gelinlik modellerinin bel kısmında drape kullanımı gerçekten çok şık bir görüntü sergiliyor. Tesettürlü gelinler hem tesettüre uygun olsun ve tabiki bunun yanında da neden en moda gelinlik olmasın diyorlar. Moda evlerinde özellikle akay gelinlik modelleri çok tercih ediliyor. Gelinler hayallerindeki gelinlik modellerini bulup tasarlatip diktiriyorlar belki ama malum özel tasarımlarda kiralama yada satın almanın sağladığı  o kolaylık yok. Hayallerinin fiyatını hesaplamak istemeselerde damat adaylarınıda memnun etmek gerek :) hem hayallerini süsleyen gelinliği bulmak hemde  fiyatını uyguna getirmekte gelin adaylarını epey bir uğraştırıyor.

tesetturlu-gelinlikler-2012

 

Çünkü gelinlik fiyatları o kadar küçük değil. Hele de moda evlerine diktirmek istiyorsanız güzel bir meblağı gözden çıkaracaksınız. Tesettürlü gelinlik fiyatlarıda zamanın sunduğu fırsatlarla her geçen gün değişiyor. Seksenli yıllarda türbanlı gelinlik bulmak samanlıkda iğne aramaya benzesede artık seçenekler çoğaldı. Şimdi model bulmaktan öte gelinlik fiyatlarınıda uygunlastırmak önemli. Saflık, masumiyet ve teslimiyetin simgesi olan gelinlik,  gelinler için ne kadar önemliyse damatlar için damatlık o kadar önem teşkil etmiyor :) hanımların sürekli ” ayy ne güzel gelinlik..” sözüne karşı erkeklerin tepkisi belkide hep aynı ” bayanların güzel demediği gelinlik görmedik, çirkin gelinlik diye birşey yok mu, tüm gelinlikler mi güzel yaw! “  :) Evet  beyler tüm gelinlikler güzel, dümdüz beyaz bir kumaştan dahi olsa her zaman taşıdığı manadan dolayı değerli olucak bunu unutmayın :)

 


Benzer Yazilar

PAYLAŞ

YAZAR

admin

(6) OKUYUCULARIN YORUMLARI

  1. Hepsi gerçekten çok güzel.ALLAH hepimize giymeyi nasip etsin İNŞALLAH…

  2. Bu gelinlikleri diken ya da tasarlayanlara nasıl ulaşabiliriz yardımcı olur musunuz sayın admin :)

  3. pembe olan çiğdem metin moda evine aittir.;)

  4. çooooooooooooooooooooooook güzeller hele bir tanesi var bayıldım fiyat yazmıyo ama sipariş verebilirmiyiz yada bunları tasarlayan modacıya ulaşabilirmiyiz :)

  5. hepsi cok güzel bunlari nerden alabiliriz

  6. cok guzeller ya hepsı super otesıler secemıyorum
    :) )))))))))))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>